fbpx
Dolgu Enjeksiyonu Uygulaması

Dolgu enjeksiyonu. Kırışıklıklarda yüz dolgusu

Dolgu enjeksiyonu. Zamanla, yaşa bağlı olarak cildinizde oluşan kırışmaların en büyük nedeninin cilt dokusu altındaki kolajen dokusunun azalmasına bağlı olduğunu birçok makalede belirtmiştik. Özellikle yüz bölgesinin vücudun açıkta kalan en çekici bölgesi olduğunu varsayarsak, yüzdeki kırışıklık ve çizgilerin estetik kaygımızın başında geldiğini söyleyebiliriz.

Yüzdeki çökmelerde dolgu enjeksiyonu

Dolgu maddeleri hyalüranik asit bazlıdır ve hyalüranik asit, tamamen vücudumuzda doğal olarak bulunan bir maddedir. Bu maddenin var olmasında en büyük etken, kolajen dokunun varlığıdır. Kolajen doku, cildimizi esnek tutan, elastikiyetini arttıran bir dokudur. Azalan kolajen doku, zamanla ciltte kırışmalara ve çökmelere neden olur. Hyalüranik asit dolgusuyla oluşan kırışık ve çökmeler doldurularak, doğal görünüme geri dönüş sağlanır. Böylelikle dolgun ve genç görünüme kavuşulmuş olur.

Dudak dolgusu ile muhteşem dudaklar

Dudaklarınızın görünümü, hyalüranik asit dolgusuyla tamamen değiştirilebilir. Dudak dolgusuyla, dudak yapınız arzu ettiğiniz görünüme kavuşur Dolgu ile görünümü değişen dudak yapınız ile birlikte, dudak çevrenizde oluşan mimik çizgileriniz de yok olur ve dudaklarınız muhteşem bir görünüme kavuşur.

Gözaltlarına dolgu uygulaması

Gözaltlarında oluşan çökmeler ve hacim kayıpları da dolgu uygulaması ile kolaylıkla giderilir. Uygulanabilecek birçok uygulama ile birlikte gözaltlarınızdaki çökmeler giderilir ve yaş almanın en belirgin görünümü ortadan kaldırılmış olur.

‘Asimetri’ tedavisinde dolgu enjeksiyonu ile ameliyatsız çözüm

Yüzünüzde asimetrik görünümler varsa bunu dolgu enjeksiyonu ile ortadan kaldırmak mümkün. Dolgu uygulaması ile yüzdeki asimetri görünümü, ameliyat olmanıza gerek kalmadan ortadan kaldırılabilir. Üstelik acı çekmeden, ağrı, sızı duymadan.

Dolgu enjeksiyonu uygulamasının avantajları

Yüz ve dudak dolgusu kullanımı her geçen gün kullanımda daha fazla tercih ediliyor. En büyük özelliği, uygulamadan hemen sonra gündelik yaşamınıza geri dönebiliyor olmanız.

Ameliyatın getirdiği komplikasyonlara tamamen uzak olmak ayrı bir ayrıcalık. Zira ameliyat başlı başına bir sorun da teşkil edebilir.

Uygulaması çok kolay. Ağrı ve sızı duymuyorsunuz.

Geri dönüşümlü olması mükemmel. Zira beğenmezseniz yenileterek, uygulamayı beğendiğiniz forma sokabiliyorsunuz.

Uzm. Dr. Kadriye Akar

Comments are closed