fbpx
Karbon peeling uygulaması

Karbon peeling ile ilgili Klass Magazin orjinal haber yazısı

Karbon peeling. Günümüzde birçok insanın sorunu olan cilt hastalıkları gelişen teknoloji ve yeni uygulamalarla birlikte artık bir sorun olmaktan çıkıyor. Cilde zarar vermeden ve kişinin günlük sosyal hayatını etkilemeyen ‘Karbon Peeling’ uygulamasıyla cilt hastalıklarının daha kolay bir şekilde tedavi edilebildiğinin altını çizen Dermatoloji Uzmanı Dr. Kadriye Akar, hastanın şikayeti ne ise ona uygun dalga boyutları seçerek tedavisini gerçekleştirebildiklerini belirtiyor. Tüm cilt tiplerine uygun olan Karbon Peeling’in akne izleri, yüzdeki hafif kırışıklıklar ve dövme silme gibi birçok sorunun tedavisinde de uygulanabildiğini söyleyen Kadriye Akar, Karbon Peeling uygulamasının faydalarını Klass okurları için anlattı.

Karbon peeling uygulamasını, Dermatololoji Uzmanı DR. Kadriye Akar, Klass’a anlattı

 
Kadriye Hanım, cilt bakımında yaptığınız başarılı tedaviler sonucunda birçok kişinin tercih ismi oldunuz. Öncelikle kendinizden ve uygulamalarınız arasındaki popüler tedavi yöntemlerinizden bahseder misiniz?

2006 yılından itibaren başladığım cildiye uzmanlığı kariyerimde birçok yerde görev aldım. Yaklaşık 1 yıldır da Şafak Hastanesi Grubu’nda cildiye uzmanı olarak görev yapıyorum. Kliniğimizde kozmetoloji anlamında birçok uygulamalar yapıyoruz. Lazerle uygulamalar, botoks, dolgu, saç ekimi gibi çok çeşitli alanlarda hizmetler veriyoruz. Kliniğimiz cihaz anlamında çok zengin diyebilirim. Ama lazer tedavilerimiz arasında en revaçta olan uygulamamız ise Karbon Peeling yöntemimizdir.

Karbon Peeling yöntemini nasıl uyguluyorsunuz?

Karbon peeling uygulamasında öncelikle hastanın yüzüne karbon solüsyonu sürüyoruz. 5-10 dakika beklettikten sonra Q Switch ndYAG dediğimiz cihazla yüzü tarıyoruz. Bu arada hasta herhangi bir acı, sızı hissetmiyor. İşlem sonrasında da ciltte herhangi bir değişiklik olmuyor. Bu uygulama Non ablatif dediğimiz yani cilde herhangi bir zarar vermeyen uygulamalar arasında yer alıyor. Hastanın yüzünü 1 tur taradıktan sonra yine 1 tur lazer uygulama yaparak şikayete göre yol alıyoruz.
 “HASTANIN ŞİKAYETİNE GÖRE DALGA BOYUTLARI SEÇEREK TEDAVİSİNİ UYGULUYORUZ”

Karbon peeling uygulaması ne gibi şikayetlerde kullanılabiliyor?

Karbon Peeling yöntemini çeşitli deri hastalıklarının tedavisinde kullanabiliyoruz. Bu cihazın bir diğer özelliği de bu; hastanın şikayeti ne ise ona uygun dalga boyutları seçerek tedavisini yapabilmektir. Kişinin akne izleri varsa yüzündeki o bölgenin miktarı azaltılabiliyor, yüzde hafif kırışıklıklar varsa cihazı cilt canlandırma amaçlı kullanabiliyoruz, dövme silme işleminde kullanabiliyoruz, leke türlerine göre ona uygun tedaviler yapabiliyoruz.

Uygulamadan nasıl sonuç alıyorsunuz?

Bu yapılan uygulama ciltte herhangi bir hasar yapan bir uygulama değil. Sonrasında herhangi bir komplikasyona da rastlamıyoruz. Leke tedavileri dermatoloji alanındaki en zor tedavilerden bir tanesidir. Ancak hiçbir tedavimizde yüzde yüz garantili sonuç veremiyoruz. Ama neticede şikayetleri yüzde 50-60 oranında bile azaltsanız hastalar bundan çok memnun oluyorlar. Burada hastayla iyi iletişim kurulduğunda, onun beklentilerini iyi anlayıp ve doğru bilgilendirme yapılınca herhangi bir sıkıntı yaşanmıyor. Dediğim gibi biz Karbon Peeling’i sadece leke çıkarmada değil; aynı zamanda gözenek sıkılaştırmada, anti aging’te, ince kırışıklıkların düzeltilmesinde de kullanıyoruz. Uygulama sonrasında cilt çok canlanıyor. Çünkü cildin yüzeysel tabakası bir çeşit peelingle atılmış oluyor. Böylelikle ince bir tabakayı kaldırmış oluyoruz. Dolayısıyla cilt daha parlak ve canlı görünüyor. 

Peki, uygulamadan sonra hastalar hemen sonucu görebiliyor mu?

Bu uygulamalar genellikle tek seanslık uygulamalar değil. Tekrardan seanslara ihtiyaç duyuluyor. Genellikle bir hafta ile 10 gün arasında hastaları tekrar çağırıyoruz. 4 ile 10 seansa kadar hastalığın çeşidine göre uygulamalar değişiyor. Ancak ilk uygulamaları biraz sık yapmak gerekiyor. Ama daha sonraki uygulamaları biraz daha seyreltebiliyoruz.
 “KARBON PEELING HER CİLT TİPİNE UYGULANABİLİYOR”

Karbon peeling’in diğer uygulamalardan farkı nedir?

Karbon Peeling’in diğer uygulamalara göre birtakım üstünlükleri mevcut. Bunlardan bir tanesi Karbon Peeling her cilt tipine uygulanabiliyor. Her lazeri her cilt tipine uygulamak mümkün değil. Esmer tenler bilhassa bizim için sıkıntı arz ediyor. Ama karbon peeling’te böyle bir sıkıntı yok. Her cilde her mevsim uygulayabilirsiniz. Güneşten meydana gelen lekelerin açılması için ve güneşten, denizden hasar gören cildin canlanması için de Karbon Peeling’i çok rahatlıkla tercih edebiliriz. Karbon Peeling aynı zamanda bakım olarak da yapılabiliyor.

Konu ile ilgili detaylı makalemize göz atmak için burayı tıklayabilirsiniz

Categories:

Comments are closed