Menü Kapat

Karbon Peeling

KARBON PEELİNG

Karbon Peeling

  • Leke tedavisinde, cilt lekelerini yok etmek veya azaltmak amacıyla,
  • Gözenekleri küçülterek, cildi aydınlatmak ve gençleştirmek amacıyla kullanılan bir tedavi yöntemidir.
  • Ayrıca açık renkli ince tüylerin giderilmesinde de etkili bir yöntemdir.

cildimizi tanıyalım
Teknoloji güzelliğinizin emrinde. 🙂

Karbon peeling lazerle birlikte uygulanır. Cilt yenileyen ve leke tedavisinde kullanılan lazer, karbon solüsyonu ile birlikte kullanılır. Lazer uygulamadan önce, lazerin renk konusundaki etkinliğini arttırmak için cildin yüzeyine karbon solüsyonu sürülür. Ciltte bekletilen karbon, gözenekler tarafından emilir. Böylece ciltte ve gözeneklerin içinde renk artışı gerçekleşir. Ciltte ve gözeneklerin içinde daha fazla renk maddesi girdiği için lazer işlemi daha etkili olur.
karbon peeling
Yüze sürülen karbon solüsyonu, lazerin etkisini arttırır.

Lazerin karbonla birlikte uygulanması ciltte ve gözeneklerin içinde ısı ve ses dalgaları etkisinin daha fazla olmasını sağlar. Lazer işlemi cilt yüzeyinden karbonu kaldırırken bir miktar peeling yapar. Isı ve ses dalgaları ciltte ve gözeneklerin etrafında kollajeni artırır. Böylece ciltte toparlanma ve gözeneklerde küçülme gerçekleşir. Lazerin, ciltte renk maddesini etkilemesi ve peeling özelliği cilt tonunun ve lekelerin açılmasını sağlar.
[contact-form][contact-field label=”Name” type=”name” required=”1″ /][contact-field label=”Email” type=”email” required=”1″ /][contact-field label=”Comment” type=”textarea” required=”1″ /][/contact-form]