Menü Kapat

Yüz ve Dudak Dolgusu

Dolgu uygulamaları genellikle yüzdeki asimetrileri düzeltmek ve zamanla azalan yağ dokusunu yerine koymak amacıyla, bazen de yüzdeki sivilce izlerinin ve ince kırışıklıkların düzeltilmesi için kullanılır.

Yüz Dolgusu İşlemi
Yüz ve dudak dolgusu, esnekliğini kaybetmiş cildimizin eksiğini tamamlayarak, zamana bağlı oluşan çizgilerin görünümünü değiştirerek genç görünüm kazandırır.
Yüz ve dudak dolgusu, esnekliğini kaybetmiş cildimizin eksiğini tamamlayarak, zamana bağlı oluşan çizgilerin görünümünü değiştirerek genç görünüm kazandırır.

Yaşla beraber, cildimizin elastik yapısı bozulur. Kolajen üretimi azalır. Hyaluronik asitte azalmalar meydana gelir. Bunun sonucunda, kırışıklıklar ve sarkmalar oluşur. Bunların tedavisinde de yüz dolgusu yapılabilir.
Dolgu enjeksiyonlarında sıklıkla tercih edilen madde hyaluronik asittir. Diğer sıklıkla kullanılan madde kalsiyum hidroksi apatittir. Dolgu uygulamasında dikkat edilmesi  gereken önemli unsurlardan biri bölgeye uygun dolgu maddesinin tercih edilmesidir. Örneğin göz altına uygulanabilen madde ile yanakta tercih edilen molekül farklı olmalıdır.

Yüz dolgusu işlemi sadece kadınlar için değil
Metropol erkeğinin de zaman zaman yüz dolgusu ile görünümünü değiştirmek istemesi bir gereksinime dönüşmüştür. Genç ve bakımlı görünmek sadece kadınlara özgü değil elbette.

Dolgu maddesi enjeksiyonu ile yüzdeki sarkmalar, alın, kaş ortası, nasolabial çizgiler, ağız ve göz çevresindeki kırışıklıklar düzeltilebilir. Dudaklarda dolgunluk sağlamak, asimetrileri düzeltmek, burun kaldırmak gibi endikasyonlarda dolgu kullanılabilir. Son yıllarda yüzdeki bazı noktalara uygulanan enjeksiyonlarla lifting etkisinden faydalanılarak yüzün toparlanması sağlanabilir.

 

Önemli!
Dolgu enjeksiyonu uygulamalarından önce kan sulandırıcı etkisi olan ilaçlar kullanılmamalıdır. İşlemin ardından gelişebilecek hafif morluklar geçicidir. Uyguma sonrası ağır spor aktivitelerine katılmak, hamam sauna gibi yüksek ısıya maruz kalmak dolgu uygulamasının kalitesini azaltabileceğinden kaçınılması gerekir. Özellikle dudak dolgusu sonrasında sıcak içecekler tüketilmemesi önem arz eder.

Dolgu maddeleri genellikle 8-12 ay kalıcılık sağlamakla birlikte kalıcılık kişiden kişiye değişebilir. Dolgu maddesi uygulamaları ile daha genç ve dinamik görünmek mümkündür.

Yüz ve Dudak Dolgusu
Dolgu uygulaması, uygulamadan kısa süre sonra gözle görülen ve 8-12 ay arası devam eden bir etkinliğe sahiptir. Uygulama sonrası cildinizde oluşan farklılığı hemen hissedeceksiniz.

 

Dolgu uygulamasına;

  • Yağ pedlerinin azalması nedeniyle orta yüz dediğimiz yanaktaki çökmelerde,
  • Dudak üstündeki çizgilerde,
  • Ağız çevresinden aşağıya doğru inen oluklanmalarda,
  • Gözaltı çökmelerinde,
  • İnce ve kuru dudaklarda başvurabiliriz.

[contact-form][contact-field label=’İsim’ type=’name’ required=’1’/][contact-field label=’E-Posta’ type=’email’ required=’1’/][contact-field label=’Yorum’ type=’textarea’ required=’1’/][/contact-form]